driving

Profi sada na renováciu svetlometov + Karnaubský vosk

CAREX Profi sada na renováciu a leštenie svetlometov + Karnaubský vosk

 


CAREX Profi sada na renováciu a leštenie svetlometov  Karnaubský vosk
Zobraziť veľký obrázok

 

CAREX Profi sada na renováciu a leštenie svetlometov + Karnaubský vosk

Cena: €23.00 
€18.00 (vrátane 20 % DPH)
Ušetrili ste: €5.00

OPÝTAŤ SA VIAC O TOMTO PRODUKTE


 • Jedno balenie leštiacej sady CAREX vystačí na renováciu a vyleštenie povrchu predných a zadných svetiel osobného automobilu.
 • Na odstránenie vrypov, dierok od kamienkov, odrenín a iných povrchových chýb u súčastí z tvrdených nielen čírych plastov určených na motorizmus, letectvo i ochranné pomôcky.
 • Na použitie potrebujete len bežnú či AKU vŕtačku a vodu s trochou prípravku na umývanie riadu či tekutého mydla.
 • Produkt nie je určený na renováciu sklenených svetlometov!  Set na obnovu lesku svetlometov.


Obsah balenia:

 • UNÁŠAČ 75 mm (suchý zips) - používa sa na  brúsenie a leštenie pomocou kotúčov vybavených suchým zipsom klasickými aj akumulátorovými vŕtačkami.
 • BRÚSNE KOTÚČE 77 mm (suchý zips) – 2X zrnitosť 240(na veľmi poškodený povrch),  500,1000, 2x1500, 2x2000.
 • MOLITÁNOVÝ LEŠTIACI KOTÚČ 85 mm (suchý zips)
 • LEŠTIACA PASTA CAREX 50g
 • JEMNÝ LEŠTIACI APLIKÁTOR 2x
 • PRAVÝ prírodný Brazílsky KARNAUBSKÝ VOSK - 5 ml (cca 20 aplikácií)

Správnou aplikáciou dosiahnete:

 • maximálnu možnú svietivosť plastových svetlometov (nedochádza k rozptylu a útlmu svetla ich narušeným povrchom)
 • bezchybnej priehľadnosti cez plexi kryty kabín lietadiel, plexiskla prílb, motocyklov a sidecar
 • dokonalého lesku nepriehľadných plastov

Sadou CAREX sami dosiahnete renovácie povrchu svetlometov s profesionálnym výsledkom, pretože všetky komponenty v sade obsiahnuté, používajú na renováciu svetlometov aj profesionálne firmy, ktoré tieto komponenty od CAREX pravidelne odoberajú a používajú zhodne s postupom, uvedeným na zadnej strane našich Sad na renováciu povrchu svetlometov. Pasta CAREX je na vodnej báze, nie je klasifikovaná ako nebezpečná. Máte teda istotu, že povrch neznehodnocuje chemicky, renovovaný povrch preto bude mať dlhú životnosť, na rozdiel od preleštenie pastou, založenej na leštenie chemickou cestou. V balení sad CAREX je medzi brúsnymi kotúčmi aj zrnitosť P240, tým je zaručené zabrúsenie aj veľmi poškodeného povrchu a spoľahlivé odstránenie znehodnoteného krycieho laku.

Radenie životnosti povrchov svetlometov:

1. originálny svetlomet
2. kvalitný neoriginálny svetlomet / originálny svetlomet s renovovaným povrchom mechanickým spôsobom - vr. sady CAREX
3. neoriginálny svetlomet (odvíja sa od výrobcu, je ale možno aj len ročnú životnosť pri použití na negarážovaném automobile skôr sa žiarovkovými svetlami, parkovanie na slnku)
4. originálny svetlomet s renovovaným povrchom chemickým spôsobom - niektoré renovačné sady, väčšina sád na ručné leštenie povrchu.
5. neoriginálny svetlomet s renovovaným povrchom chemickým spôsobom - niektoré renovačné sady, väčšina sád na ručné leštenie povrchu.

SADY DOSTUPNÉ NA TRHU SA DELIA NA:

Sady na renováciu povrchu svetlometov, vr. sad CAREX - tento typ sád určený výhradne pre prácu pomocou leštičky alebo vŕtačky, by mal spĺňať schopnosť odstrániť brúsením z renovovaného povrchu svetlometov poškodenú vrstvu (dierky z odlietavajúcich kamienkov, zoxidovanú alebo naleptanú vrstvu, znehodnotenú napr preleštením pastu určenú pre autolak či inými rozpúšťadlami, ďalej zašlý krycí lak svetlometov, či už zmatnělý, popraskaný alebo Zožltnutý, ryhy po menšej havárii, kedy nie je kryt svetlometu prasknutý skrz, apod). Následným postupným brúsením jemnejšími zrnitosťami kotúčov sa povrch pripraví na finálne zaleštenie a znova transparentnosti. Keď je v sade pasta, určená pre leštenie plastov mechanickým spôsobom (nie chemicky), je nutné tiež leštenie vykonať strojne, napr vŕtačkou, priloženým leštiacim kotúčom. Ručne by bolo leštenie zdĺhavé, až nemožné.

Sady na leštenie povrchu svetlometov - tieto sady sú síce niekedy lacnejšie, ale sú založené väčšinou na ručnom jemnom prebrúseniu povrchu. Vo väčšine prípadov je však nutné brúsením úplne odstrániť poškodený krycí číry lak svetlometov, čo je ale z princípu týmito sadami nie je možné. Následné leštenie povrchu prebieha tiež ručne a práve preto, aby to bolo ručne možné, je pasta v takejto sade chemicky agresívna, povrch teda leštia z časti chemickou cestou, laicky povedané naleptáním povrchu. Tento spôsob bohužiaľ znehodnocuje povrch svetlometov, zostáva mäkším, teda náchylnejším na zmeny teplôt, slnečné žiarenie, menej odolné oteru pri umývaniu. Pasty tohto typu sa hodia iba na preleštenie malých mäkkých displejov lacných telefónov. Životnosť takto lešteného povrchu je teda nižšia, než životnosť profesionálne renovovaného povrchu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


© 2023| Sme tu pre Vás už od roku 2007